Razstrupljanje – oljna terapija po dr. Karachu
Strokovne raziskave s sončničnim oljem, opravil jih je dr. F. Karach, financirala pa Ruska akademija znanosti, so pred nekaj leti po svetu dvignile val začudenja in spodbudile nadaljnje raziskave, saj so bili rezultati pri zdravljenju limfnih obolenj in okvar, izjemni.
Sama sem se z oljno terapijo dr. Karacha prvič srečala že pred dvajsetimi leti, ko sem imela težave z dlesnimi in moja prva misel je bila: » O ne, to pa ne. Toliko olja pa ne bom dala v usta.«
A me je enostavnost terapije, dejstvo da nima nobenega stranskega učinka in nobenih kontraindikacij, da se jo lahko izvaja tudi v preventivne namene in, konec koncev, je poceni prepričala. Sicer pa: če ne poskusiš, nikoli ne izveš…
Katera olja lahko uporabljamo?
Sama uporabljam hladno stiskano olje iz sončničnih semen. Tako nekako ubijem dve muhi na en mah: z žvrkljanjem se znebim strupov, istočasno pa se preko ustne sluznice absorbirajo vitamini A, B, D, E in K in minerali fosfor , kalij in magneziji, ki jih hladno stiskano olje vsebuje. Olje ima prijeten, sladkast okus in blag vonj; seveda če ga pri pridelavi niso segreli čez 40 stopinj Celzija in s tem niso uničili naravnih sestavin.
Primerno je tudi arašidovo olje, ki je po svoji sestavi zelo podobno olivnemu olju, le da ima milejši okus. Vsebuje vitamin B in E in minerala kalcij in kalij, proteine in vlaknine. Ima izredno aromo in nekoliko eksotičen okus, ki pa ga nekateri pri oljni terapiji ne prenašajo dobro.
Hladno stiskano sezamovo olje, ki je osnova ajurvedske indijske tradicionalne medicine je tudi primerna izbira za oljno terapijo.
Hladno stiskano, nerafinirano kokosovo olje je zaradi svojih protivnetnih in protivirusnih učinkovin zelo primerno za izvajanje oljne terapije. Olje je pri sobni temperaturi v trdem stanju, pri telesni temperaturi pa se utekočini. Je precej izrazitega okusa in primeren za vse, ki imajo radi okus kokosa.
Hladno stisnjeno, deviško oljčno olje je tudi odlična izbira za vse, ki jim ugaja okus olje. Seveda govorim o okusu pravega olja, ne tistega kupljenega v trgovini po nizki ceni.
Odločitev, katero olje boste uporabili je seveda vaša. Za prvič priporočam olje s čim bolj nevtralnim okusom in vonjem. Kot zapisano, osebno prisegam na hladno stiskano sončnično olje.
Kako izvajamo oljno terapijo?
Terapijo je najbolje izvajati zjutraj, na tešče, še preden si umijemo zobe. Če jo bomo izvajali večkrat dnevno je pomembno, da jo izvajamo najmanj eno uro pred jedjo. Žlico olja vlijemo v usta, vendar ga ne pogoltnemo pač pa pričnemo z hitrim žvrkljanjem. Pomeni, da olje s pomočjo jezika valjamo naprej in nazaj, levo in desno, ga sesamo in stiskamo med zobmi. Čeljusti in brado tako razgibavamo 20 minut, da dobimo veliko sline, kajti to, kar počnemo, je pravzaprav ustna prebava. Olje v vaših ustih bo postalo židko, nato bolj tekoče in rumeno ali belo, obenem pa včasih tudi predivasto. Po 20 minutah olje izpljunemo, ustno votlino si večkrat izperemo z vodo, zobe pa očistimo z zobno krtačko in zobno kremo.
Preden se po terapiji lotite kave, predlagam, da najprej izpijete še kozarec vode z žlico jabolčnega kisa, počasi in po požirkih.
Kaj se dogaja med oljno terapijo?
Ko imamo med terapijo olje v ustih, se dogaja tole: bakterije,ki se nam nabirajo v želodcu , čakajo na hrano-olje v naših ustih- ki naj bi ga spustili v želodec. Ker olja ne pogoltnemo, torej olje ne pride v želodec, pridejo bakterije v usta in tam sprožijo prebavo hrane-olja. Po dvajsetih minutah žvrkljanja olja v ustih, ko se nam je nabralo veliko bakterij, le-te izpljunemo. Tako smo se jih znebili in vsaj malo razbremenili telo pri čiščenju in razstrupljanju.
Po drugi strani se z oljno terapijo sproščajo zdravilne oljne sestavine v slino, ki jo kri neposredno vsrkava skozi ustno sluznico.
Zakaj oljna terapija in koliko časa jo izvajamo?
Prednost oljne terapije je v tem, da trajno zdravi ves organizem, je dobra preventivna metoda razstrupljanja telesa in ker je docela varna, lahko postane naša dnevna navada.
Po raziskavah dr. Karacha so vidni rezultati opazni pri migreni, bronhitisu, zobnih obolenjih (krvaveče dlesni, majavost zob), arteriotrombozi, kroničnih krvnih boleznih, kot je levkemija, artritisu in podobnih obolenjih, nevrofiziološki paralizi, ekcemih, črevesnem katarju, vnetju potrebušnice, srčnih boleznih, boleznih ledvic, meningitisu, ženskih hormonskih težavah in drugih. Razmeroma hitro je vidna belina zobne sklenine, izginejo zobne obloge in zadah.Občutimo izjemno čistočo in svežino ustne votline.
Povrne se nam zdrav tek: zdrav tek pomeni, da bomo jedli toliko, kolikor zahteva naše telo, torej se bodo suhi zredili do optimalne teže in debeli počasi shujšali, dokler ne bodo dobili prave teže.
Akutne bolezni naj bi bile po trditvah in izkušnjah dr. Karacha ozdravljive že v dveh do štirih dneh (pri sebi je tako pozdravil hud artritis). Kronične bolezni, ki so se razvijale veliko let, potrebujejo sorazmerno daljše zdravljenje. V nekaterih primerih traja terapija tudi leto dni. Pomembno je samo, da ne obupate in odnehate.
Seveda tudi pri oljni terapiji velja, da se je v primeru hudih bolezni vedno potrebno predhodno posvetovati z zdravnikom.
Za konec
Dr. Karach pravi, da lahko ljudje z redno uporabo oljne terapije obrnejo nagnjenost k bolezni v nagnjenost k zdravju.