Kaj dejansko pomeni strah?
Strah pomeni …
Živimo v času, kjer stresov skoraj da ne manjka v naših življenjih. Strese povzročajo skrbi. Skrbi povzročajo razne tihe strahove, ki jih posameznik lahko nosi v sebi. Ti strahovi so zaviti v skupku negativnih čustev, ki privlačijo negativno energijo, kar pomeni temo. Le-ta zakriva vse poti do svetlobe, ki pomeni skupek pozitivnih čustev, kot so ljubezen, radost, zaupanje in navsezadnje tudi hvaležnost. Zakriva poti do tistih čustev, ki osvobodijo strah in s tem omogočijo osebi optimističen pogled na samo prihodnost. Realnost v sedanjem svetu je trenutno takšna kot je, skratka, ni takšna, kot bi si jo želeli. Vendar to ne pomeni, da si ne bi mogel posameznik izboljšati prihodnosti. Le-to si posameznik kreira s svojimi mislimi, kar pomeni, da morajo biti le-te zgolj optimistične. Govorim o optimizmu in iskrenosti, ki izvira naravnost iz srca posameznika. Z iskrenostjo in z hvaležnostjo namreč dobi posameznik veliko mero zaupanja in same ljubezni. Ljubezen lahko na ta način podaja vsakomur in vsaki stvari, ki jo zasledijo njegove oči. Navsezadnje tudi tistim rečem, ki so nevidne očem in jih lahko začuti le naše srce.
Strah je gospod
»Strah je gospod« je vsakomur znan rek, ki zelo dobro drži, ampak le takrat, ko mu to mi dovolimo. Dostikrat sem namreč ugotovila, da je strah jedro mnogih težav. Morda lahko temu celo rečem, jedro težav sodobnega časa. Mediji nam posredujejo mnogo pogojev za to, da si ustvarjamo skrbi. Kmalu sledi strah, ki manipulira z umom posameznika. To lahko vzamemo kot izziv treninga, kako se izolirati od miselne manipulacije, ki je vse bolj prisotna. Ljudje namreč množično razmišljajo o strahu, ker je življenje postalo vse bolj zavito v vsakodnevne težke skrbi. Kot sem že mnogokrat omenila, je strah negativno čustvo, ki se poveže z negativno frekvenco. Posledično zakon privlačnosti deluje tako, kot si sami najmanj želimo. Iz navedenega stališča sem nekaj časa nazaj objavila prispevek z naslovom Neljube novice v medijih nas lahko vznemirijo. Lahko nas, če se ne znamo miselno izolirati od njih, in sicer s pozitivnimi afirmacijami. Le-te nam pomagajo, da skrbi pojenjajo in tako omogočijo strahu, da si izbere drugo pot, ki ni več del nas. Del nas takrat postane lastna svoboda Uma in lastno zaupanje v vse dobro v našem življenju. Navedeno dviguje Zavest v nas, ki je močno povezana z zavestjo izven nas. Navedeno se že navezuje na drugo temo, ki je večna skrivnost tega človeštva.
Skozi pogovore s prijatelji in skozi zgodbe, ki so bile del mojega življenja, mnogokrat ugotovim, da je posameznika lahko nezavedno strah mnogo stvari. Na primer strah pred lastnim drugačnim mišljenjem, ker le-to lahko vodi do konflikta s sočlovekom. Strah pred tistim delom preteklosti, o kateri je težko govoriti kljub morebitnem zavedanju, da ta lahko vpliva na prihodnost. Strah pred lastnim neuspehom, ki izvira iz premalo samozavesti. Ceniti sebe je lahko težko, a se tega da naučiti in pridobiti svojo samozavest nazaj. Strah pred temo, ki je lahko povezan s številnimi vzroki težko zakoreninjenih razsežnosti. Strah pred cesto in samo vožnjo, ki lahko ima svoj izvor v pretekli prometni nesreči. Strah pred prihodnostjo, ki se skriva v negativnih vzorcih mišljenja in se razblini le z novimi – pozitivnimi vzorci mišljenja, ki prinesejo zaupanje v samo življenje …
Strah je največji čustveni sovražnik prvi – osnovni čakri.
V prispevku z naslovom Korenita obnova partnerske veze sem omenila to, da se tako imenovana primarna čustva (med njimi je tudi strah) beležijo v drugi čakri. V prispevku z naslovom Alternativno zdravljenje (2) sem kasneje omenila to, da se ta čustva izražajo skozi peto čakro. Načeloma pa je iz vidika, kjer človek deluje kot energetski sistem, strah največji čustveni sovražnik prvi oziroma osnovni čakri. Skratka, tretja čakra lahko skozi čustvo strahu slabi prvo čakro. Za lažje razumevanje sledi pomen prve čakre in tretje čakre. V prihodnjih prispevkih bo sledil pomen tudi ostalih čaker (četrta, šesta in sedma čakra).
Suzana Landripet, dr. med., v svoji knjigi z naslovom Energetska samopomoč navaja naslednja dejstva: “Prva čakra – korenska čakra se nahaja na dnu hrbtenice v predelu trtice in je rdeče barve. Ta čakra je oskrbovalka energije za ostale čakre, ki se nahajajo po poti glavnega energetskega toka navzgor po telesu, ki jih medsebojno povezuje skozi hrbtenico. Njena naloga je neprekinjeno zajemanje nevtralne energije nizke frekvence iz okolice (večinoma iz zemlje) ter njeno usmerjanje navzgor, čez telo do vrha glave do zadnje čakre. Podpira temeljne vidike našega življenja: psihično stabilnost in življenjski optimizem, življenjski mir in varnost, zdrav občutek pripadnosti (družini, družbi, narodu). Dokler telo intenzivno raste, mora prva čakra delovati intenzivno. Stranski pojav njenega intenzivnega delovanja je, da imamo takrat mnogo energije in takrat smo poni moči in vzdržljivosti. Smo stalno v gibanju in vedno dobre volje. Spomnimo se svoje mladosti, takrat se je vse dalo zdržati. Vse od rojstva imamo dovolj energije brez kakršnega koli posebnega truda. Trošimo jo kakor želimo in ne vemo, da bo tega konec, ko bo telo zaključilo svojo rast. Trošimo vse dokler ne pride do primanjkljaja, ob katerem se začnejo težave z zdravjem, delom, denarjem, odnosi, skratka pri vsakemu nekoliko drugače. To se običajno zgodi med 25. in 40. letom življenja. Zdravniki nam to takrat potrdijo kot nekaj normalnega: medicinske raziskave so med drugim potrdile, da ima vsaka odrasla oseba po 32. letu življenja, najmanj dve kronični bolezni. To na srečo ni »normalno«, ampak le razumljiva posledica primanjkljaja energije, ki jo lahko pričnemo ponovno nadomeščati. Vsakdo lahko kadarkoli prične aktivno obnavljati svojo energijo, edini pogoj je, da to želi ter da je vesten in reden pri uporabi določenih tehnik in vaj.”
Suzana Landripet, dr. med., v svoji knjigi z naslovom Energetska samopomoč navaja naslednja dejstva: “Tretja čakra se nahaja v območju solarnega pleksusa in je rumene barve. S svojo energijo oskrbuje organe kot so: jetra, žolč, želodec, dvanajsternik, tanko črevo, trebušno slinavko, vranico, sam solarni pleksus, nadledvične žleze in srednji del hrbtenice. Je sedež tako imenovanega primarnega intelekta (uma, razuma, logike in analize) in se razlikuje od sekundarnega intelekta (modrosti), ki ima sedež v šesti čakri (center vizualizacije, intuicije, naših vizij in sanj). Tretja čakra je mesto od koder izhajajo očesu nevidne energetske silnice oziroma vezi med ljudmi. Preko njih teče izmenjava energije, a na žalost najpogosteje kot medsebojna kraja, manipulacija in nadziranje. V tretji čakri se nahaja marsikaj, zato ni čudno, da je to čakro moderna kultura razvila v prevladujočo (dominantno) v odnosu do drugih čaker, ki so prišle pod njen nadzor. Tretja čakra pomembno vpliva na naše osamosvajanje, neodvisnost in samospoštovanje. Prva čakra je na primarnem mestu, ostale ji sledijo. Najprej moramo biti zdravi, šele na to lahko sploh občutimo, kako smo. To so naša primarna čustva (področje druge čakre). Šele na tretjem mestu je, kaj si o vsem tem mislimo (tretja čakra). Sem, občutim, mislim – tako poteka tudi sam naš razvoj. Z vidika tretje čakre mislimo, da vemo, kdo smo, vendar je to tudi vprašljivo. Raziskave psihologov so pokazale, da se v otroštvu do petega leta življenja oblikuje kar 80% naše osebnosti. To je povezano z posnemanjem in oponašanjem okolja (največji vzor so nam starši). Tako odrastemo kot njihove kopije iz njihovih življenjskih, čustvenih, duhovnih in ostalih prepričanj. Najpogosteje se tega zavedamo šele takrat, ko začnemo vzgajati svoje otroke in dojamemo, da jih vzgajamo z privzetimi vzorci.« Zato je tretja čakra tudi sedež naše identitete (ega, jaza).”
Razkritje strahu daje človeku moč in ponovno zaupanje
Strah je kljub vsemu lahko tudi dobronameren, če si ga le dovolimo prepoznati. Ob prepoznanju vzroka strahu si lahko v svojem življenju naredimo veliko dobrega in to se odraža v smislu pozitivnih pogledov na življenje. Za le-te je potrebno v naslednjem koraku strah sprejeti in ga preseči. Navedeno si zelo težko pomagamo sami, ker potrebujemo nevtralno ali univerzalno energijo, ki nas pri tem spodbudi. Za to so lahko v pomoč energetski terapevti, ki se sicer le posredno ukvarjajo s preteklostjo posameznika. Telo namreč, kot sem že mnogokrat omenila, čisti strese, ki zadevajo samo preteklost. Tu so še trenerji, ki se na podlagi prejetih informacij ukvarjajo s kvaliteto prihodnosti posameznika. Ne smemo pa izključiti dejstva, da nam pri teh rečeh lahko pomaga tudi sama usoda, ki nam nameni življenjske preizkušnje in spodbudi samo duhovno rast. Sočasno so v pomoč tudi literature, s katerimi si lahko širimo obzorja življenja kot samega. Le-te nam lahko razkrijejo pomen pozitivnih afirmacij, ki delujejo s pomočjo zakona privlačnosti takrat, ko se osredotočimo na pravo frekvenco pozitivne energije. Afirmacije so le začetek nekega duhovnega razvoja, ki počasi preidejo v osebnostni razvoj posameznika. Ta razvoj začne dosegati optimalne rezultate šele takrat, ko se ozremo vase in spremenimo naše podzavestne vzorce mišljenja. Strah se namreč lahko nahaja v zakoreninjenih negativnih vzorcih posameznikovega jaza, ki so se v podzavesti beležili skozi čas. Ti vzorci povzročajo negativno mišljenje, ki prestavljajo blokade do tistega obilja, ki si ga posameznik želi.
V najkrajšem smislu lahko napišem le, da je strah najnižje negativno čustvo in, da je ljubezen najvišje pozitivno čustvo. Negativna čustva so razvrščena po stopnjah, tako kot tudi pozitivna čustva. Iz navedenega lahko jasno vidimo, koliko razsežnosti je v pomenu enega in drugega čustva. Strah je negativna energija, ki v bistvenem pomenu prestavlja blokado do pozitivne energije. Strah namreč zakrči telo in zapira pot pretoku pozitivni energiji v samo telo. Posledično se v um prikradejo skrbi, ki na enak način naredijo blokado do zaupanja v življenje samo. Ob uspešni odstranitvi blokad pridemo do same sprostitev telesa, uma in navsezadnje samega duha. Le-ta znova omogoči pretok pozitivne energije skozi telo, ki se ob tem hkrati tudi regenerira. To je navsezadnje tista energija, ki jo potrebujemo za vedro in optimistično razmišljanje. Skratka, strah je zgolj ustvarjeno čustvo, ki se odraža v mnogih manipulacijah. Edino kar obstaja, nekje zunaj tega sveta, je ljubezen. Brezpogojna ljubezen, ki je dejansko Bog ali naš Izvor. Hkrati obstaja univerzalna energija iz vesolja, nevtralna energija iz zemlje, gibajoča se energija po človeških vezeh, energija zraka, vode, ognja …
Pomemben je le ta trenutek
Meni osebno je pri srcu stavek: »Ne razmišljaj niti za nazaj, niti za naprej. Osredotoči se na ta trenutek in vse bo spet steklo.« Razmišljati za nazaj nima smisla, saj slabi pretekli scenariji krojijo prihodnje identične scenarije. Razmišljanje za naprej je mnogokrat nesmiselno, saj vendar ne vemo, kaj bo jutri in hkrati povzroča skrbi. To razmišljanje se kljub temu rado prikrade k nam in takrat je pomembno biti osredotočen le na pozitivne misli, kajti človeški logični Um je prvak v kreiranju negativnih scenarijev. Skratka, razmišljanje o prihodnosti je vredno, saj tako človek vidi svoje vizije v tem življenju. Posledično tudi ve, kaj si želi in ve, kaj vizualizirati ter kakšne afirmacije uporabljati. Navedeno pomeni nekaj povsem drugega kot obremenjevanje s prihodnostjo. Obremenjevanje zagotovo nima nobenega smisla, ker je tukaj znova skrit strah, ki je rušilec naših želja. V navedenem smislu je osredotočenje na ta trenutek prava izbira. Ta trenutek je tisti, ki odloča o naši prihodnosti. Ta trenutek je pomembno kaj in kako razmišljamo. Ta trenutek je potrebno izklopiti logični Um, ki nam pogosto veli skrbi in strah. Ta trenutek je potrebno zaupati lastnem Umu oziroma modrostim našega srca. Skratka, bistveno je razmišljati z optimalnim zaupanjem v uresničitev želja, ki gradijo posameznikovo prihodnost.