Oživite svoj imunski sistem: Moč žleze timus
V tem članku želim z vami deliti enostavno tehniko, ki bo hitro okrepila in oživila vaš imunski sistem. Sama jo uporabljam vsak dan za nekaj minut in takoj se počutim bolje in hkrati polna energije. Predstavljam vam moč žleze timus.
Žleza timus se nahaja takoj za našim prsnim košem. Timus imenujemo tudi glavna žleza našega imunskega sistema, saj nas z izdelavo belih krvničk varuje pred virusi in bakterijami. Njena glavna funkcija je v razvoju in zorenju T-limfocitov, ki nato krožijo po telesu in pomagajo pri obrambi pred okužbami in t.i. nenormalnimi ter spremenjenimi celicami.
Težava je v tem, da se po puberteti timus zelo skrči, zato je tako pomembno, da ga zavestno in nežno spodbujamo, da začne spet pravilno delovati. To krčenje je normalen biološki pojav, pri katerem se nekateri organi v telesu postopno zmanjšujejo in s starostjo izgubljajo funkcijo. Do najstniških let igra timus ključno vlogo pri zorenju imunskih celic, potem pa naj bi bila otrokova imunost že dovolj razvita, zato timus postopoma izgubi ‘delo’. Vendar pa je tu potrebno omeniti še eno stvar: priznajmo, da imamo večinoma zelo slabo držo, še posebej, če veliko delamo za računalnikom, in zato se naš timus še bolj stisne in izgubi še več funkcije. Torej, manjši in bolj izsušen kot je naš timus, manj zdravi smo in slabše nam deluje imunski sistem. Žal pa vemo, da v današnjem času potrebujemo cel arsenal, da se lahko ubranimo vsem boleznim, ki nas ogrožajo, zato je močno delovanje timusa še kako priporočljivo.
Pokazala vam bom, kako poskrbeti za cirkulacijo krvi in kisika v naši žlezi timus in jo s tem spodbuditi, da krepi naš imunski sistem. Pri masaži timusa ni potrebe po nežnosti, zato že takoj opozarjam, da boste morda občutili nekaj bolečine (in mogoče tudi rdečice). Vendar ne skrbite, to je le skupaj zlepljena fascija (povezovalno tkivo, ki se nahaja pod kožo in obdaja ter povezuje mišice, organe ter druge strukture v telesu). Večkrat ko boste masirali timus, manj bolečin boste čutili in večji bo učinek.
Najprej nežno s prsti in dlanmi tapkajte predel zgornjega dela prsi. Lahko bi rekli, da sedaj poznamo tudi enega izmed razlogov, zakaj to redno počnejo gorile.
Nato s prsti dobro zmasirajte ta predel. Bodite močni. Med rebrnimi kostmi s konicami prstov masirajte fascijo. Potujte med rebri. Če čutite bolečino na nekaterih mestih, jih rahlo masirajte in globoko dihajte. Želite, da se fascija, ki je zlepljena skupaj, razširi in da se naredi prostor.
Uporabite konico prsta ali členke in močno zmasirajte predel prsnice. Timus je tik za njo. Ne pozabite dihati. Če čutite območje, kjer vas bolj boli, tam ostanite nekaj časa, dihajte in masirajte.
Roke dajte v molitveni položaj in potapkajte prsnico. Z rameni zaokrožite nazaj in še bolj odprite in raztegnite prsni koš.
Ali že čutite več odprtosti? Je vaš dih mogoče globlji? Ta masaža timusa enkrat na dan bo v vaše življenje prinesla več zdravja, energije in tudi sproščenosti. Ko pa vam pade imunski sistem, pa jo delajte večkrat na dan.
In pa še ena drobna stvar. Ne bodite presenečeni, če med to masažo pridejo na dan kakršna koli čustva. To je del telesa, kjer so zataknjena vaša neizražena temna čustva, in ta masaža lahko predstavlja velik izpust le-teh. Pa imamo še eno dobro stran masaže timusa!
Vsebina članka je za osebne namene in ne nadomešča mnenj in nasvetov vašega zdravnika.