Jesensko ustvarjanje: lisičke iz jesenskega listja
Naj prikupne, male navihane lisičke iz jesenskega listja popestrijo jesensko dekoracijo tudi pri vas doma.
Jesen je moj najljubši letni čas. No, iskreno, imam rada vse letne čase, saj v vsakem najdem nekaj lepega, a jesen me vedno znova očara s svojimi toplimi barvami, v katere se preoblečejo drevesa. Tako mi je sprehod po gozdu v jeseni še posebno ljub, saj me navdahne in napolni z energijo, pa tudi spokojem in mirom, ki nam ga lahko nudi le gozd. Saj veste, da je sprehod po gozdu univerzalno zdravilo, kajne?
V preteklih prispevkih sem z vami že delila ideje za ustvarjanje z jesenskim listjem. In sicer:
Medtem, ko so sovice bolj primerne za ustvarjanje z najmlajšimi, so vrtnice primerne tudi za nas, malo starejše ustvarjalce. Seveda pa tudi otroci nadvse uživajo. Še posebej pa uživajo pri nabiranju jesenskega listja. Zato naj se zabava in raziskovanje začne že tam. Iskanje primernega jesenskega listja za lisičke je še posebej zabavno, saj moramo malo bolj pobrskati za primernim listjem.
Lisičke iz jesenskega listja
Sama sem za lisičke nabrala listje leske, tudi lipovi listi bi bili super, pa listje z domače marelice iz sadnega vrta se je tudi super obneslo. Sicer pa nam narava, gozd, v tem jesenskem času ponuja res nešteto oblik, velikosti in barv, zato seveda lahko naberete tudi drugo primerno listje, naj bo le na spodnjem delu okroglo zaobljeno, pri vrhu pa malo bolj špičasto.
In kaj bomo, poleg jesenskega listja še potrebovali?
- belo in črno barvo (lahko tempere, jaz sem uporabila akrilne barve),
- čopič,
- podlago za zaščito delovne površine (npr. časopisni papir),
- lepilo,
- paličice (ni nujno).
Jesensko ustvarjanje: lisičke iz jesenskega listja
Iz nabranega jesenskega listja izberemo po dva, ki sta približno enake velikosti ali pa bosta skupaj tvorila simetričen obraz lisičke. V primerni poziciji (špičke zgoraj navzven, spodaj naj bo ”raven” zaključek, lička zaokrožena) ju položimo enega na drugega, kot prikazuje spodnja fotografija. Če boste lisičke iz jesenskega listja kam zataknili (npr. v lončnico), lahko vmes med oba lista položite še poljubno paličico. Sama jih nisem, saj sem z lisičkami polepila vrata garderobne omare moje deklice. Lista zlepimo skupaj. Postopek ponovimo z vsemi listi, ki jih imamo in tako oblikujemo glave naših lisičk.
Sedaj vzamemo čopič in belo barvo, s katero v lev in desni kotiček, kjer sta ”špički” narišemo in pobarvamo trikotnik. Trikotnika predstavljata lisičja ušesa.
Nato narišemo še bela lička. Kar storimo nekako v polkrogu ob straneh, da dobimo v sredini špičast lisičji smrček, kot prikazuje fotografija spodaj. Čisto spodaj, na sredini, pustimo prostor za lisičji smrček. Smrček narišemo s črno barvo. Prav tako naredimo s črno barvo dve pikici na sredini obraza, ki bosta predstavljali očesi. Če boste imeli listje, ki je svetlejše, bolj rumene in oranžne barve, bodo oči bolj prišle do izraza. Moje listje je bilo temnejše, zato sem vsakemu očesu na sredini narisala še čisto majhno belo pikico.
Tako, pustimo, da se barva posuši in lisičke iz jesenskega listja so pripravljene, da z njimi okrasimo otroško sobo ali pa stanovanje, morda vhodna vrata …
Uživajte v ustvarjanju skupaj z vašimi otroki. Moja devet mesečna hči sicer še ni mogla aktivno sodelovati, vseeno pa je ”pomagala” in bila vključena pri vsakem koraku, no, razen, ko je utrujena omagala in zaspala za kitico ali dve. 😉 A ko, se je zbudila, jo je v sobici že čakalo presenečenje in nova zaposlitev: opazovanje in občudovanje lisičk na njeni omari. Uh, koliko dela ima z njimi. Še posebej, ker jih ne more doseči. 😉
Uživajte v jeseni in njenih barvah tudi vi!