Glina zdravi – terapevtski in lepotni učinki gline
Načini uporabe tega naravnega čudežnega eliksirja vijejo abecedno pot dolgega seznama o tem kako z različnimi metodami in pripravki z glino odpravljamo težave in zdravimo obolelo telo.
Vsesplošna uporaba gline
- z glinenimi oblogami si uspešno pomagamo pri bradavicah, brazgotinah, bolečinah pri poškodbah
- odprava celulita
- glavoboli in nadležni herpes
Glinene obloge so dober blažilec proti sončnim opeklinam, zdaj, ko se bliža čas martinčkanja in nastavljanja soncu. Z oralnim uživanjem gline pa si predvsem ženske lahko pomagamo pri vnetju mehurja.
- Težave z ledvicami, priporočena je tri tedenska kura pitja glinene vode ali nanašanje toplih glinenih oblog na predel ledvic enkrat ali dvakrat dnevno za dobre tri ure.
- Dvomesečno uživanje gline ali fizično nanašanje pa se priporoča pri težavah s krčnimi žilami.
Zakaj glina velja za pravi »čudežni napoj«?
Najprej zato, ker vsebuje velike količine mineralov, ki so nujni za delovanje človeškega organizma in spodbuja ter obnavlja zdrave celice v telesu. Velja prepričanje, da se ne glede na mesto nanosa, glina usmeri k žarišču bolezni in se tam zasidra. Ko svoje »opravi« pa s seboj odnese strupe in odpadne snovi. Glina deluje celovito na telo, zato je zelo pomembno, da terapije z glino niti ne začnemo, če nimamo namena jo uporabljati dalj časa neprekinjeno.
Moja kura pitja prečiščene gline
Vedno sem podpirala sezonsko čiščenje telesa ali razstrupljanje, tako bolj generalno, kot generalno pospravimo hišo, omare in Slovencem ljubi avto, da se sije in blešči. No sama nisem prevelik fanatik forenzičnega in kliničnega čiščenja, ampak za telo in dušico pa zares rada poskrbim. Čiščenja telesa sem se zato lotila s pitjem glinene vode, pravzaprav gre za tak sivi prah, kot mivka majhna zrnca v ličnem kozarcu z leseno žličko. Pomembno je, da je kakršenkoli pribor s katerim bomo v stiku z glino zares lesen, lahko tudi plastičen, ne pa kovinski, saj naj bi glina in kovina ne bila najboljši par. Lotimo se takole:
- ena žlička glina gre v kozarec
- prelijem z 2dcl vode
- malo pomešam in pokrijem
- kozarček tako stoji čez noč
- zjutraj, še preden si umijem zobe, popijem glineno vodo, na tešče
- pazim, da prej nič ne pomešam in ne pojem glinene usedline, ni nič kaj okusna
- usedlina gre lahko v smeti
Glineno vodo pijem 21 dni, res je fino, da smo pridni in ne izpustimo nobenega dneva. Nato sledi en teden pavze in potem ponovno 21-dnevna kura. Kot opozorilo, glinena voda ni voda za splakovanje tablet. S tako kuro glinene vode v telesu uničimo bakterije, saj glina pritegne nase vse kar je strupenega, doda kar je premalo in odvzame česar je preveč. Sama sem izkusila njen učinek pri izboljšani hitrejši presnovi in prebavi, saj jutranje pitje takoj, ko se zbudimo na tešče, naš organizem in žleze prebudi in predrami iz nočnega mirovanja.
Nega obraza z glineno masko
Še rajši pa si z isto prečiščeno glino naredim »home made« masko za obraz, enkrat na teden ali štirinajst dni, na občutljivo kožo deluje blagodejno in ker je popolnoma naravna bogata z minerali kožo ne draži in ne sproži neprijetnih reakcij. Priprava je prav tako čisto enostavna:
- na mali kavni krožniček stresem 2 žlički gline
- nekaj kapljic olivnega olja, odvisno od teksture mazila
- priporočam raje manj tekoče
- z leseno palčko zmes pomešam
- nanesem na očiščen obraz
- čas nanosa max 12 min
- malo pomasiram in izperem z vodo
Osebno najboljša maska s katero sem si kdaj pacala po obrazu, saj v času nanosa tj. 12 min glina iz kože »izvleče« strupe in toksine in jih ujame sama vase, če bi jo pustila dalj časa se ti toksini skozi kožo vrnejo nazaj v telo. S samo masažo obrazu privoščim še blagi piling, ko pa vse izperem, koža zaradi olivnega olja ostane lepo sijoča in navlažena. Ker je moja koža precej občutljiva in zmerno suha, mi glinena maska s kombinacijo z olivnim oljem najbolje odgovarja, saj se koža prijetno nahrani in navlaži. Drugače pa je glina prava prijateljica nečiste kože, nanjo deluje očiščevalno in kot sem že omenila iz nje nase vleče strupe in celo težke kovine.