Glasba – zdravilka duše
»Melodija, … nežna simfonija, … vsaka naslednja spesnjena beseda, pove več, kot bi zmogel sam.
Vsak trenutek je poseben, vsak dan drugače naravnan, in ko čutiš bolečino v duši, ekstaza glasba vodi v raj. Nekdo se bolje izrazi skozi pesem, drug svojo dušo skozi pisanje odpre, morda ni dovolj zaupanja, in besede iz ust ne lete. To kar čutiš, to kar si, skozi glasbo se novi svet odpre. Lahko duhovna, lahko je džez, lahko je vsaka druga, ki se z besedilom ti v srce zazre. Nekdo razume vsaka čutenja, drug med vrsticami ničesar ne izve, a vsak je sebi največji dar, ko začuti, da mir v telesu je doma. Domišljija, ki se vije kot melodičen interval, v um pošilja signale, ki pomirijo naval solza. Ali žalost, ali sreča, vsakič druga glasba zapisana na dnevni seznam.»
Rek, da tišina ubija, glasba oživlja, še kako drži.
Glasba, del življenja
Ko je jeza v tebi, lahko z igranjem na bobne sprostiš svoje temne energije in z vsakim udarcem izničiš presežek zadušljivosti misli, bremen. Spet nekdo drug, lahko svoje občutke izlije na papir, morda celo v rimah, vsakič znova in znova. Veliko bolje se počutimo, ko telo osvobodimo obremenjujoče miselnosti. Zgolj zaradi trenutne situacije, v kateri se vsak posameznik znajde. V nasprotnem primeru smo lahko deležni raznih duševnih obolenj, kot so depresija, panična motnja, ipd.
* Klasična glasba (opera, instrumental, balet), rock glasba, pop glasba, jazz, meditativna glasba (joga,

Užitek ob poslušanju operet
Skozi glasbo je potrebno pustiti domišljiji prosto pot. Če se zaviramo pri izražanju, in le nemo strmimo tja v en dan, kot kup nesreče, ne bomo nikoli našli pravih besed, s katerimi bi lahko opisali svoja občutja v notranjosti. Prav tako, ta navidez zaprta škatla bremen, se slej ko prej odpre, in takrat izbruhne v še večji meri. Besedila pesmi so nam lahko v pomoč, da se v danem trenutku poglobimo v sporočilo le-te, hkrati pa sprejmemo zmožnost funkcionalnosti. Lahko pojemo, kričimo, postopamo sem ter tja, a glasba bo še zmeraj obdajala prostor okoli nas, nas opomnila, da ni monotonosti, in da obstaja tisoč in en način, kako zapolniti prazne trenutke, občutke nesrečnosti. Nekaterim je ravno glasba vir energije, borba za naprej, skozi svak dan življenja, za dosego sanj, po poti do ciljev.

Glasba, pomemben dejavnik pri odraščanju in čutenju otrok
Glasbo obožuje vsak novorojenček, otrok. Odzove se na vsak zvok, ki ga zazna.
Glasbo lahko zaznamo tudi v okolju samem:
* pišč vetra, zvok valov morja in rek, žuborenje potoka, ptic, ipd.

Izražanje ptic skozi čivkanje
Predajanje meditativnim zvokom glasbe pred spanjem ali učenjem, ipd. aktivira možganske celice za lažje pomnjenje ter notranjo usklajenost telesa in duha. Ob glasbi se skušajmo umiriti, globoko dihati, se na koncu sprostiti, in tako ujeti odgovore na vprašanja, kaj je potrebno storiti, da bo v našem življenju ponovno zavladala harmonija, da bodo stvari tekle drugače.

Ko besede umolknejo, govori le glasba in telesni stik
Ko imamo dovolj moči, lahko tudi zaplešemo, in tako svoje telo še intenzivneje razbremenimo. A ne bo šlo brez obvladovanja samega sebe, izhajanja iz sebe, in umika v sebi najbolj udoben in varen prostor, takrat, ko boste v sebi nemirni. Le tako boste začutili pravilne takte melodije in ujeli ritem življenja.