Prikupni pripetljaji na srčni liniji
Vsak dan je poln čustev, misli in dejanj. Tudi nepričakovanih.
Vsake toliko se zgodi kaj nenavadnega, celo hudomušnega. A bolje to, kot da smo del kakšnega nezaželjenega presenečenja.
Signal ljubezni
Tu in tam naletim na kako zabavno situacijo. Če pogledam zelo daleč nazaj, leta in leta, se spomnim vsaj delčka takih dogodkov. Med ta dejanja sodijo sporočila z mobilnih telefonov. Lahko so: kratka, dolga, večkratna ali enkratna. Lahko so: vesela, žalostna, jedrnata ali preveč zgovorna. Nekega dne sem prejela tako sporočilo. Z vsebovano besedo srce. Nekaj časa sem se, takrat po vsebini sodeč, s tem fantom ali moškim dopisovala. Sprva v nejeveri, nato pa se mi je po nekaj povedih posvetilo – ta sporočila niso namenjena meni. Romantičnega pošiljatelja sem hotela prepričati, da ima napačno telefonsko številko. Ko mi sprva ni verjel, sva se pogovorila. Ves presenečen je rekel, da bo njegovo dekle jezno – nekaj v tem smislu. Zato sem se pogovorila še z njo. Da ne bi prišlo še do kakega prikupnega nesporazuma. Ugotovili smo namreč, da je imela izvoljenka mojega dopisovalca skoraj enako telefonsko številko kot jaz. Le ena cifra številke je bila drugačna.
Spogledovanje, ki to ni
Še en tak pripetljaj pa sem morda povzročila jaz. Tudi že mnogo let nazaj. Imela sem namreč sodelavca, ki je imel včasih zelo sočen besedni zaklad. Potem, ko sva nehala delati skupaj, sem ga skušala poiskati. S prošnjo za pomoč na njegovem strokovnem področju. Ker mi ga ni uspelo najti, ali pa me je namensko ignoriral, sem mu (na domnevno njegovo telefonsko številko) enkrat ponoči poslala žgečkljivo sporočilo. Pravzaprav je šlo za hudomušno zbadanje, saj smo sodelavci kot dobra ekipa imeli svoje besedne ‘fore’. A morda ta stavek ni romal do njegovega mobilnega telefona, temveč do neznančevega. Le nekaj besed. Saj smo bili le živahni sodelavci, med katerimi so se spletle simpatije. Tako imenovana čustvena, platonska prijateljstva.
Linija nepredvidljivih pripetljajev
Preko telefonske žice ali pogosteje, preko nam nevidnega signala mobilnega telefona se lahko zgodi marsikaj. Lahko se prekine povezava, pa ne vemo, ali zaradi nas ali zaradi sogovornika. Lahko se izprazni baterija mobilnega telefona. Lahko nas prejemnik sporočila namensko ignorira, ali pa sporočila sploh ne prebere. Mobilni telefon lahko zamenja lastnika – legalno ali pa je odtujen. Lahko pa je le preprosto izgubljen. Možno je marsikaj. A nekaterim takim dogodkom enostavno ne uspemo priti do dna. Kot na primer, ko se občasno sprašujemo, ko se nam na ekranu izpiše povsem neznana telefonska številka: “Kdo me je klical in zakaj ne odgovori, ko ga pokličem nazaj?” Kar je težko odkriti, še posebej, če skrivnostne številke ni v nobenem imeniku.
V kolikor gre za življenjsko pomembne stvari, telefon naj ne bi smel igrati velike vloge. Čeprav včasih jo. In zaradi nevednosti so posledice lahko nezaželene. Ali pa ponujajo le veliko praznino, tavanje v nevednosti. Na nas pa je, da se odločimo, kako bomo ravnali naprej.